49
137859

Einar Jolin

(Ruotsi, 1890-1976)
Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Vasarahinta
150 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Einar Jolin
(Ruotsi, 1890-1976)

Stilleben med kaffekanna och pipa

Signerad E. Jolin och daterad Paris 1914. Duk 61 x 46 cm.

Muut tiedot

Jämför "Stilleben med kaffekanna", 1914 (81 x 60 cm), Göteborgs Konstmuseum, avbildad Nils Palmgren, "Einar Jolin", sid 24 (då i Dir H. Fritz Erikssons samling, Stockholm).