Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
Flowering Folk Art E1281
Huutokauppa:
577
137355

Maria Friberg

(Ruotsi, Syntymävuosi 1966)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Vasarahinta
26 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Maria Friberg
(Ruotsi, Syntymävuosi 1966)

"Boys are us"

Signerad Maria Friberg och daterad 2004 samt numrerad 3/10 a tergo. C-print monterad på aluminium 60 x 80 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Skärets Konsthall.

Näyttelyt

"Boys are us 2", Skärets konsthall, 2005.

Kirjallisuus

Cecilia Casorati, Iris Müller-Westermann; "Maria Friberg", Maria Friberg förlag, 2005. Motivet avbildad på helsida i färg.

Muut tiedot

Bland annat representerad på
Moderna Museet, Stockholm
Malmö Konstmuseum, Malmö
Norrköping Konstmuseum, Norrköping
Kiasma, Helsingfors
National Museum of Women in the Arts, Washington DC
Elizabeth A. Sackler Center for Feminist Art vid Brooklyn Museum of Art, New York