130835

Torsten Jovinge

(Ruotsi, 1898-1936)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Vasarahinta
56 000 SEK
Torsten Jovinge
(Ruotsi, 1898-1936)

Stilleben med röda koppar

Signerad Jovinge och daterad -27. Duk 33 x 41.

Alkuperä - Provenienssi

Fru Stina Johansson, Junsele.

Näyttelyt

Josephsons konsthall, 21 april - 4 maj 1933, kat nr 8 (utlånad av Fru Stina Johansson, Junsele).

 Piilota
 Näytä lisää

Contemporary Art & Design 654

110. Eva Hild, a unique "Bulig" stoneware sculpture, Sparsör 2002.
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
Tämänhetkinen tarjous:
- SEK