Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
78
149109

Nils von Dardel

(Ruotsi, 1888-1943)
Lähtöhinta
400 000 - 600 000 SEK
38 800 - 58 100 EUR
44 300 - 66 500 USD
Vasarahinta
360 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Nils von Dardel
(Ruotsi, 1888-1943)

Koherde

Signerad Dardel och daterad 1914. Duk 65 x 54 cm.

Näyttelyt

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Nils Dardel" 1939, katalog nr 2, kat nr 52.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Nils Dardel", 1955 katalog nr 213, kat nr 66.

Muut tiedot

A tergo intygad av Thora Dardel Hamilton.