796
122703

A Carl malmsten mahogany desk with inlays, "Ståndare"

Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Vasarahinta
41 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Mahogny med stiliserad intarsiadekor av växter m.m., sargen med tre lådor. Brännmärkt CM. Längd 170 cm, bredd 85 cm, höjd 75 cm. Nyckel finns.

Smärre skador och slitage. Avainet sisältyvät.

Muut tiedot

Formgivet 1948.