A pair of Swedish Empire two-light girandole mirrors.
Förgyllda och bronserade. Rektangulära med krönande lyror och vinrankor. Svängda ljusarmar av mässing. Höjd 65, bredd 61 cm.
Lagningar, en lyrsträng saknas. (2)
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui