Snidat, förgyllt och bronserat foder. Dekor avkotteknopp, lagergirlander och krönande bandrosett. Vitmålad urtavla märkt "P:H:Beurling Stockholm". Höjd 90, bredd 52 cm. Nyckel och pendel medföljer.
Dekorlagningar, urtavlan med ställvis färgbortfall.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui