135
111597

Axel Törneman

(Ruotsi, 1880-1925)
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 120 - 1 400 USD
Vasarahinta
21 000 SEK
Axel Törneman
(Ruotsi, 1880-1925)

Den vita björken

Signerad Törneman och otydligt daterad 1902 (?). Fransktillverkad pannå 33,5 x 37 cm.

Muut tiedot

A tergo signerad Axel Törneman, Pont-Aven samt numrerad 11.