Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
152A
162671

Bruno Liljefors

(Ruotsi, 1860-1939)
Lähtöhinta
150 000 - 175 000 SEK
14 500 - 17 000 EUR
16 600 - 19 400 USD
Vasarahinta
150 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Bruno Liljefors
(Ruotsi, 1860-1939)

"Gula näckrosor"

Signerad Bruno Liljefors och daterad 1919. Duk 65 x 90 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i Fru Signe Liljefors samlingar.