152A
162671

Bruno Liljefors

(Ruotsi, 1860-1939)
Bruno Liljefors, "Gula näckrosor".

"Gula näckrosor"

Signerad Bruno Liljefors och daterad 1919. Duk 65 x 90 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Lähtöhinta:

150 000 - 175 000 SEK

14 200 - 16 500 EUR

14 500 - 17 000 USD

Vasarahinta:
150 000 SEK
Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i Fru Signe Liljefors samlingar.