45
117019

Carl Fredrik Hill

(Ruotsi, 1849-1911)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Vasarahinta
152 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Carl Fredrik Hill
(Ruotsi, 1849-1911)

Tjur

Tusch 33,5 x 41,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

I arv inom konstnärens familj till nuvarande ägare.

Muut tiedot

Numrerad i övre högra hörnet: "11".