160087

Prins Eugen

(Ruotsi, 1865-1947)
Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Vasarahinta
56 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Prins Eugen
(Ruotsi, 1865-1947)

"Från bortre ängen"

Signerad Eugen och daterad 1910. A tergo signerad E-n och daterad "omkr. 1910, färdigmålad 1941". Duk 80 x 120 cm.

Muut tiedot

Motivet avbildar Saltsjöqvarn sedd från Waldemarsudde.