63
122923

Olle Hjortzberg

(Ruotsi, 1872-1959)

Blomsterstilleben med smörblommor och hundlokor

Signerad Olle Hjortzberg och daterad 1946. Pannå 92 x 73 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Lähtöhinta:

150 000 - 200 000 SEK

15 385 - 20 513 EUR

Vasarahinta:
200 000 SEK
Tuontiarvonlisävero

Alkuperä - Provenienssi

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.