869
119149

A Gustavian commode.

Lähtöhinta
100 000 - 125 000 SEK
8 830 - 11 000 EUR
9 210 - 11 500 USD
Vasarahinta
88 000 SEK
A Gustavian commode.

Fanerad med björk, jakaranda och rosenträ. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Inläggningar av fruktkorg och vinrankor. Längd 90, bredd 53, höjd 84 cm.

Fanerlagningar, beslag i form av bladrosetter med kompletteringar.