Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
917
160729

A Gustavian-style 19th century console table.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 270 - 4 360 USD
Vasarahinta
33 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Halvmåneformat med dekor av lagergirlander, fleuroner och blomsterurna. Bredd 121, djup 60, höjd 85 cm.

Mindre marmorlagning.