930
144875

A pair of Louis XVI bergeres by Pillot, Nîmes.

Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 690 - 7 590 EUR
6 520 - 8 690 USD
Vasarahinta
60 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Vit- och grönmålade. Oval stoppad rygg. Raka ben med fyllda kannelyrer. Rygg och sarg med snidade blommor. Sittplymå. Kallstämplade PILLOT.

Lagningar, en rygg med smärre skador. (2)