783
192776

An Art Nouveau creamware centerpiece, Gustafsberg 1911.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Vasarahinta
10 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77

Flintgods, tre omfamnande isbjörnar uppbärande skål. Stämplad GUSTAFSBERG 1911 TA. Höjd 36 cm.

Skålen med sprickor, krackelyr, en svans med nagg.