MATTA. Gobelängteknik. 306,5 x 200,5 cm. Signerad NS (NB?).
Grönmelerad med geometriska mönster i olika gula och gröna nyanser samt rosa och benvitt. 1950-60-tal.
Some wear, stains. Slightly damaged ends, all fringes are missing.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui