952
192101

MATTA. Rölakan. 242 x 162 cm. Signerad US (VS?).

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Vasarahinta
6 200 SEK

Våg- och klotmönster i olika röda, rosa, gula och gröna nyanser. Sverige 1960-70-tal.

Partly worn, stains. One end has repairs.