822
200628

A SWEDISH PARCEL-GILT CREAM JUG, Makers mark of Diedrich Schvart, Karlskrona 1808.

Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Vasarahinta
2 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgylld. Kaskformad, på rund hög fot. Uppsvängt, räfflat handtag. Höjd 16,5 cm.

Liten lagning vid foten.