An Axel-Einar Hjorth pine sofa "Utö" by NK ca 1934.
Length 138 cm, height 87,5 cm.
Wear.
Alkuperä - Provenienssi
Reportedly bought at NK circa 1934.
Kirjallisuus
C Björk, T Ekström, E Ericson, 'Axel Einar Hjorth Möbelarkitekt', Signum 2009, p 130, 133.
Muut tiedot
Designed in 1932.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui