223522
Hilding Linnqvist
(1891-1984)

"Från Berns Salonger" (From Berns Salons, Stockholm)

Executed around 1911. Mixed media on paper 20 x 12 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Lähtöhinta:

10 000 - 15 000 SEK

1 086 - 1 629 EUR

Vasarahinta:
Ei myyty
Alkuperä - Provenienssi

Editor Axel and wife Märta Elvin.

Näyttelyt

Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Hilding Linnqvist", 1957, cat no 342 C.

Kirjallisuus

Folke Holmér, (SAK), Stockholm, "Hilding Linnqvist", 1955, page 32.

Lisätietoja

On verso: "Akvarell av mig, 1911-12, Hilding Linnqvist." (Watercolour by me, 1911-12, Hilding Linnqvist.)