Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
223525

Hilding Linnqvist

(Ruotsi, 1891-1984)
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Hilding Linnqvist
(Ruotsi, 1891-1984)

"Från Berns Salonger" (From Berns Salons, Stockholm)

Executed approx in 1911. Mixed media on paper 20 x 24.5 cm.

Inga anmärkningar. Ej undersökt ur glas.

Alkuperä - Provenienssi

Editor Axel och Mrs Märta Elvin.

Näyttelyt

Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Hilding Linnqvist", 1957, cat no 342 A.

Kirjallisuus

Folke Holmér, (SAK) "Hilding Linnqvist", 1955, reproduced on p 32.

Muut tiedot

Text on verso: "Akvarell av mig: 1911-12, Hilding Linnqvist. (Watercolour by me: 1911-12, Hilding Linnqvist).