223522

Hilding Linnqvist

(Ruotsi, 1891-1984)
Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
887 - 1 330 EUR
935 - 1 400 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Hilding Linnqvist
(Ruotsi, 1891-1984)

"Från Berns Salonger" (From Berns Salons, Stockholm)

Executed around 1911. Mixed media on paper 20 x 12 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Editor Axel and wife Märta Elvin.

Näyttelyt

Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Hilding Linnqvist", 1957, cat no 342 C.

Kirjallisuus

Folke Holmér, (SAK), Stockholm, "Hilding Linnqvist", 1955, page 32.

Muut tiedot

On verso: "Akvarell av mig, 1911-12, Hilding Linnqvist." (Watercolour by me, 1911-12, Hilding Linnqvist.)