Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
595
288184

A set of four Axel Larsson armchairs, by Bodafors 1930's.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Vasarahinta
12 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Beech and worn red leather.

Skador och slitage. (4)

Kirjallisuus

Red. Margareta Artéus Thor, Frommens förlag, Växjö 2001. "Axel Larsson - humanist i funktionalismens tjänst".