219
271223

Gaston la Touche

(Ranska, 1854-1913)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Gaston la Touche
(Ranska, 1854-1913)

Shepherdess

Signed a la Touche and dated 1882. Canvas 27 x 35.5 cm.

Krackelerad. Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Sotheby´s, London, May 1986.

Muut tiedot

The painting will be included in the catalogue raisonné of art by Gaston La Touche, written by Selina Baring MacLennan and Roy Brindley.