378
271124

Cornelis Cornelisz van Haarlem, hänen taiteensa

(Holland, 1562-1638)
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Vasarahinta
Ei myyty
(Holland, 1562-1638)

CORNELIS CORNELISZ VAN HAARLEM, hans art, olja på duk.

Ecco Homo. 107 x 148 cm. Äldre förgylld ram.

Två sammansatta dukar. Krackelerad. Smärre färgbortfall. Slitage.