667
358220

LE CORBUSIER, 'La Ville Radieuse'.

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Vasarahinta
4 500 SEK

Halvklotband. Editions de l'Architecture D'aujourd'hui, Boulogne, 1935.

Gulnad, veck, slitage och märken på pärmen, ägarmärkning på försättsbladen i relief. Stämpelmärkning på löst försättsblad. Ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Formens Hus, Hällefors, Sweden.