Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
666
358135

LE CORBUSIER & PIERRE JEANNERET (red), W. Boesiger, 9 vol.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Le Corbusier und Pierre Jeanneret, Ihr gesamtes Werk von 1910-1929.
Le Corbusier und Pierre Jeanneret, Ihr gesamtes Werk von 1929-34.
Le Corbusier und Pierre Jeanneret, Oveure Completé, 1934-1938.
Le Corbusier Oeuvre Completé 1938-46.
Le Corbusier Oeuvre Completé, 1946-52.
Le Corbusier et son atelier rue de Sevés 35, 195, Oeuvre Completé, 1952-57.
Le Corbusier et son atelier rue de Sevés 35, 195, Oeuvre Completé, 1957-65.
Le Corbusier 1910-1960.
Le Corbusier Les derniéres Oevure

8 böcker med helband i klot samt ett med pappband. 6 böcker med omslag. Olika förlag, Zürich, 1930-1970-tal. (9)

Slitage på omslag. Ägarmärkningar på bla. försättsbladen i bläck och blyerts. Ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Formens Hus, Hällefors, Sweden.