554
361454

Jacob Axel Gillberg

(Ruotsi, 1769-1845)
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
191 - 287 EUR
217 - 325 USD
Vasarahinta
5 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Jacob Axel Gillberg
(Ruotsi, 1769-1845)

Empireherre

Miniatyr. Signerad Gillberg och daterad 1808. Gouache och akvarell på ben 7 x 6 cm. Innefattad i ram i guld.

Alkuperä - Provenienssi

Inköpt på Bukowski Auktioner 1928.