Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
555
358382

Okänd konstnär 1600/1700-tal

Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
380 - 475 EUR
436 - 545 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Okänd konstnär 1600/1700-tal

OKÄND KONSTNÄR 1600/1700-TAL, Miniatyr, ej signerad.

"Le Grand Condé" (Louis II Condé av Bourbon 1621-1686 fransk fältherre. Mässing 8 x 6,5 cm. Äldre förgylld och bronserad ram.

Ytsmuts, smärre repor.

Muut tiedot

Porträttet har även ansetts föreställa Magnus Stenbock.