586
389575

A pair of Ragnar Östman oak easy chairs, Sweden 1920's.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
8 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Green upholstery, brassnails.

Klädsel sekundär, smärre slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Hotell Gillet.

Kirjallisuus

Otto Schulz (ed), BOET 1930, p 88. See the model depicted from the lounge at hotel 'Gillet', Stockholm.

Muut tiedot

Ragnar Östman (1878-1930)