Vinröd botten med tre rader polykroma güls och underornament. Många smala bårder, nedtill stiliserat blommönster.
Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre trampveck och skador. Nedre delen saknar några knutrader.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui