Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
326
620541

A Pablo Picasso 'Têtes' faience jug, Vallauris, France 1956.

Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1 940 - 2 910 EUR
2 220 - 3 330 USD
Vasarahinta
30 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77

Signed EDITION PICASSO MADOURA and pressed marks. Height 14,2 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly bought in France in the 1950's, thence by descent.

Kirjallisuus

A. Ramié, no 367, p 189.

Muut tiedot

Executed in a limited edition of 500 copies.