Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
222
656778

Jim Dine

(Yhdysvallat, Syntymävuosi 1935)
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Vasarahinta
18 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Jim Dine

"Silhouette black boots on brown paper"

Lithograph, 1972, signed in white crayon and numbered 88/100, published by Petersburg Press, London och Gérald Cramer Gallery, Geneve. S. 76,4 x 55,9 cm.

Unexamined out of frame.

Kirjallisuus

Krens/Williams College 93.