920
722695

Hugo Birger

(Ruotsi, 1854-1887)
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Lisätietoja ja kuntoraportit
Lena Rydén
Tukholma
Lena Rydén
Johtava taideasiantuntija, moderni- ja 1800-luvun taide
+46 (0)707 78 35 71
Hugo Birger
(Ruotsi, 1854-1887)

The letter

Relined canvas 44.5 x 60.5 cm.

Uppfordrad duk, krackelerad.

Alkuperä - Provenienssi

Björcks konsthandel, October 1923, cat no. 8, ill. III.
Hovjuvelerare K. Anderson, Stockholm.
Mrs Signe Andersson, Villa KA, Stockholm.

Kirjallisuus

Sixten Strömbom, "Hugo Birger", 1947, p. 317, no. 99.

Muut tiedot

.

 Piilota
 Näytä lisää

Important Timepieces 655

97. Rolex, GMT-Master II, "Pepsi", ca 2000.
Lähtöhinta
95 000 - 105 000 SEK
Tämänhetkinen tarjous:
- SEK