973203

117. ROLF BOLIN, "Sporturnan", trädgårdsurna, Näfveqvarns Bruk, efter 1925.

Konisk form, små volutformade hänklar, reliefdekor av idrottsmän. Diameter 58 cm, höjd 50 cm

Rostanlupen.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Alkuperä - Provenienssi

Denna Sporturna har funnits i samma familjs ägo åtminstone sedan 1950-talet.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK/3 070 - 4 094 EUR

Tee tarjouksesi

Tarkista ja vahvista ostomääräyksesi painamalla kohtaa "Vahvista tarjous" alapuolella.

Ostomääräyksesi on vastaanotettu.

On tärkeää, että henkilö- ja osoitetietosi ovat ajan tasalla. Voit päivittää tietosi koska tahansa Omat sivut sivun kautta.

Vääränlainen summa. Summan tulee olla numero.

Tarjousta ei voitu tehdä. Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tarjousta/ostomääräystä ei voida rekisteröidä tälle kohteelle

Ostomääräystä ei voitu tallentaa: Summa ylittää korkeiden tarjouksien rajan. Ota ystävällisesti yhteyttä Asiakaspalvelu.

Vääränlainen summa. Summan täytyy olla tasasumma pyöristettynä sataan. Ehdotus:

Ostomääräys täytyy jättää viimeistään 15 minuuttia ennen huutokaupan alkua.

Kirjallisuus

Christian Björk, "Näfveqvarns Bruk - konstnärer och arkitekter till industrin", Orosdi-Back 2013, modellen avbildad sid 62-63, 106, 165.

Lisätietoja

Sporturnan visades på världsutställningarna i Paris 1925, New York 1927 och på Stockholmsutställningen 1930.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Eva Seeman

Tukholma

Eva Seeman
Ansvarig specialist Design & Modernt Konsthantverk

+46 8-614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili