947763

309. CARL FREDRIK REUTERSWÄRD, "Drömcigarr".

Signerad Carl Fredrik Reuterswärd och daterad 1959-61. Duk 86 x 135 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK/8 188 - 10 235 EUR

Tee tarjouksesi

Tarkista ja vahvista ostomääräyksesi painamalla kohtaa "Vahvista tarjous" alapuolella.

Ostomääräyksesi on vastaanotettu.

On tärkeää, että henkilö- ja osoitetietosi ovat ajan tasalla. Voit päivittää tietosi koska tahansa Omat sivut sivun kautta.

Vääränlainen summa. Summan tulee olla numero.

Tarjousta ei voitu tehdä. Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tarjousta/ostomääräystä ei voida rekisteröidä tälle kohteelle

Ostomääräystä ei voitu tallentaa: Summa ylittää korkeiden tarjouksien rajan. Ota ystävällisesti yhteyttä Asiakaspalvelu.

Vääränlainen summa. Summan täytyy olla tasasumma pyöristettynä sataan. Ehdotus:

Ostomääräys täytyy jättää viimeistään 15 minuuttia ennen huutokaupan alkua.

Lisätietoja

Ulf Linde om cigarrmålningarna på Svensk-Franska konstgalleriet, Stockholm, 1962.

"De vita ytor som bär Reuterswärds figurer är fräscha, aldrig solkade av spår efter trevnaden - hur förklara denna direkthet, denna distinktion i utförande? Menar han alltid vad han gör, så att han ingenting behöver ångra? Eller är det därför att korrigeringarna alltid inträffar i en ny form bredvid, i nästa term i serien? Eller är han så ohämmat uppslagsrik att han alltid finner en roll också för det han aldrig avsett?

Det viktigaste är nog att han kan sätta en fräckt enkel och vanlig form på duken och ge den en oanad historia. En ny historia. Om hans konst äger behag, är det verkligen nyhetens behag." ur Stil är bedrägeri - Carl Fredrik Reuterswärd", Arena 2004, sid 98.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Lena Rydén

Tukholma

Lena Rydén
Asiantuntija – moderni taide

+46 (0)8 32 64 33
lena.ryden@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili