968618

311. STAFFAN HALLSTRÖM, "Plakat II".

Signerad SH. Duk 78 x 70 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Beijers Moderna höstauktion, 1991, kat nr 151.

Lähtöhinta
250 000 - 300 000 SEK/25 588 - 30 706 EUR

Tee tarjouksesi

Tarkista ja vahvista ostomääräyksesi painamalla kohtaa "Vahvista tarjous" alapuolella.

Ostomääräyksesi on vastaanotettu.

On tärkeää, että henkilö- ja osoitetietosi ovat ajan tasalla. Voit päivittää tietosi koska tahansa Omat sivut sivun kautta.

Vääränlainen summa. Summan tulee olla numero.

Tarjousta ei voitu tehdä. Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tarjousta/ostomääräystä ei voida rekisteröidä tälle kohteelle

Ostomääräystä ei voitu tallentaa: Summa ylittää korkeiden tarjouksien rajan. Ota ystävällisesti yhteyttä Asiakaspalvelu.

Vääränlainen summa. Summan täytyy olla tasasumma pyöristettynä sataan. Ehdotus:

Ostomääräys täytyy jättää viimeistään 15 minuuttia ennen huutokaupan alkua.

Näyttelyt

Helsingborgs museum, utställd och deponerad, Vikingsberg 1978-89.

Lisätietoja

"Staffan Hallströms konst är en hel värld av symbolik och magi. Men han ville också att hans målningar skulle ses som vackra, blev märkbart irriterad om man mest uppehöll sig vid det innehållsliga. Jag vill att mitt måleri ska skimra och glöda som ett smycke, brukade han säga. Det smyckeliknande försummade han heller aldrig. Det finns nästan alltid där. Det ligger i själva penseldragen, som ger färgen dess hetta och egenliv. Det visionära och måleriska - den dignitet som aldrig upphör att fascinera i Staffan Hallströms konst." Stig Johansson, Utställningskatalog till Staffan Hallström, Olle Nymans ateljé, 2003, sid 6.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Lena Rydén

Tukholma

Lena Rydén
Asiantuntija – moderni taide

+46 (0)8 32 64 33
lena.ryden@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili