968598

327. SIRI DERKERT, "Sara".

Signerad med initialer. Troligtvis utförd i Simpnäs någon av somrarna 1925-27. Akvarell och gouache på papp-pannå. 29 x 22 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Bukowskis Moderna Vårauktion 1994, kat nr 36.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK/2 047 - 2 558 EUR
Lopullinen hinta (sis. ostoprovision)
22 950 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

Rolf Söderberg "Siri Derkert", jämför bild på sid 73 och se text sid. 74.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Lena Rydén

Tukholma

Lena Rydén
Asiantuntija – moderni taide

+46 (0)8 32 64 33
lena.ryden@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili