968598

327. SIRI DERKERT, "Sara".

Signerad med initialer. Troligtvis utförd i Simpnäs någon av somrarna 1925-27. Akvarell och gouache på papp-pannå. 29 x 22 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Bukowskis Modern Spring Auction 1994, lot no 36.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK/2 047 - 2 559 EUR
Vasarahinta
18 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

Rolf Söderberg "Siri Derkert", compare illustration on p. 73 and text p. 74.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Lena Rydén

Tukholma

Lena Rydén
Asiantuntija – moderni taide

+46 (0)70 778 35 71
lena.ryden@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili