977734

44. WILHELM KÅGE, vas, "Farsta", Gustavsbergs studio 1950-tal.

Stengods, närmast runt, konisk på fyra fötter, geometrisk reliefdekor, glasyr i brunt och beige, signerad KÅGE FARSTA samt studiostämpel. Diameter ca 22,5 cm, höjd 15,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK/2 047 - 2 559 EUR
Vasarahinta
36 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili