1018499

169. CHRISTER STRÖMHOLM, Självporträtt, 1975-76.

Signerad CHR samt med fingeravtryck a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 45 x 34,5 cm. Bladstorlek 50 x 40,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Galerie Rudolf Kicken, Cologne, Germany. Acquired in 1993 by the current owner.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK / 1 190 - 1 488 EUR
Vasarahinta
26 000 SEK
Ostomääräys
On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Ostomääräyksen voi jättää kymmenen kohdetta ennen huudettavaa kohdetta.

Täydennyslista

Provenance: Galerie Rudolf Kicken, Cologne, Germany. Acquired in 1993 by the current owner.

Kirjallisuus

Joakim and Jakob Strömholm and Jan Åman, "Christer Strömholm 1918-2002. On verra bien", 2002, illustrated on p. 140.
Gösta Flemming, Lars Hall e.a, "Christer Strömholm. In Memory of Himself", 2006, illustrated on the cover. Also compare image at p. 130.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Karin Aringer

Tukholma

Karin Aringer
Nuorempi asiantuntija – nykytaide ja valokuva

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili