1018507

171. CHRISTER STRÖMHOLM, "Palma de Mallorca (puta), 1959".

Signerad CHR samt med fingeravtryck a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 34,5 x 44 cm. Bladstorlek 40,5 x 50,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Galerie Rudolf Kicken, Köln, Tyskland. Inköpt 1993 av nuvarande ägare.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK/1 190 - 1 488 EUR
Vasarahinta
18 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Täydennyslista

Proveniens: Galerie Rudolf Kicken, Köln, Tyskland. Inköpt 1993 av nuvarande ägare.

Kirjallisuus

Anders Jonason och Christer Strömholm, "Christer Strömholm, Konsten att vara där", 1991, avbildad sid 133.
Joakim och Jakob Strömholm och Jan Åman, "Christer Strömholm 1918-2002. On verra bien", 2002, avbildad på sid 102.
Joakim Strömholm (red), "Post Scriptum -Christer Strömholm", 2012, avbildad helsida sid 202.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Karin Aringer

Tukholma

Karin Aringer
Nuorempi asiantuntija – nykytaide ja valokuva

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili