1035207

172. LENNART NILSSON, "Henri Matisse i Nice", 1950.

Signerad Lennart Nilsson. Upplaga 3/18 + 1 AP. Gelatinsilverfotografi selentonat, bildyta 40 x 40 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

The PhotoGallery, Halmstad, Sweden.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK/1 190 - 1 488 EUR
Vasarahinta
13 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

Se Magazine, No. 16, 1950.

Lisätietoja

Bilden publicerades första gången i tidningen Se, nr 16, 1950.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Karin Aringer

Tukholma

Karin Aringer
Nuorempi asiantuntija – nykytaide ja valokuva

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili