1007405

58. MARIE-LOUISE EKMAN, "Sömnen II".

Signerad M.L. De Geer Bergenstråhle och daterad 1981. Gouache på siden 46,5 x 60,5 cm inklusive originalram.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Galleri Aronowitsch, Stockholm.

Lähtöhinta
50 000 - 60 000 SEK/4 960 - 5 952 EUR
Lopullinen hinta (sis. ostoprovision)
61 200 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Näyttelyt

Galleri Mårtenson & Persson, Stockholm, "Samling", 14 september – 28 oktober 2017.

Kirjallisuus

Maria Lind (red), "Marie-Louise Ekman", 1998, jfr sid 21, 80.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Karin Aringer

Tukholma

Karin Aringer
Nuorempi asiantuntija – nykytaide ja valokuva

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili