1024813

540. PABLO PICASSO, "Tête d'histrion (Le danseur)".

Linoleumsnitt i svart och brunt, 1965, signerad samt numrerad 91/200, utgiven av Musée des Augustins, Toulouse. 63,5 x 53,3 cm. Bladstorlek 73,3 x 62 cm. (Arches)

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Lähtöhinta
40 000 - 60 000 SEK/3 770 - 5 655 EUR
Vasarahinta
32 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Näyttelyt

Galerie Leger, Malmö, 1965, kat. nr 1849.

Kirjallisuus

Bloch 1849.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Amanda Wahrgren

Tukholma

Amanda Wahrgren
Arvioija

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili