Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
370
1264789

Jim Dine

(Yhdysvallat, Syntymävuosi 1935)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 SEK
4 850 - 6 780 EUR
5 540 - 7 760 USD
Vasarahinta
85 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Marcus Kinge
Tukholma
Marcus Kinge
Asiantuntija Taide, Johtava Asiantuntija Grafiikka
+46 (0)739 40 08 27
Jim Dine

"Wall Chart I".

Lithograph in colours, 1974, signed in pencil and numbered 47/75, published by Petersburg Press, London. Printed by Landfall Press. I. 109,5 x 76,5 cm. S. 122,7 x 88,5 cm.

Kirjallisuus

Krens/Williams College 166.