Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
688
1354352

Bui Xuan Phai

(Vietnam, 1920-1988)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Vasarahinta
42 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Lena Rydén
Tukholma
Lena Rydén
Johtava taideasiantuntija, moderni- ja 1800-luvun taide
+46 (0)707 78 35 71
Bui Xuan Phai
(Vietnam, 1920-1988)

Untitled

Signerad och daterad -81. Pannå 12,5 x 19 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Swedish private collection, acquired directly from the artist by the present owner in 1980-81 when she worked in Hanoi.

Näyttelyt

The Museum of Far Eastern Antiquities, Östasiatiska Museet, Stockholm, 2000.