Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
689
1354353

Bui Xuan Phai

(Vietnam, 1920-1988)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Vasarahinta
24 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Lena Rydén
Tukholma
Lena Rydén
Johtava taideasiantuntija, moderni- ja 1800-luvun taide
+46 (0)707 78 35 71
Bui Xuan Phai
(Vietnam, 1920-1988)

Untitled

Signerad och daterad -81. Pannå 12,5 x 18,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Swedish private collection, acquired directly from the artist by the present owner in 1980-81 when she worked in Hanoi.

Näyttelyt

The Museum of Far Eastern Antiquities, Östasiatiska Museet, Stockholm, 2000.