Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
66
1451545

John Kandell

(Ruotsi, 1925-1991)
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Vasarahinta
8 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Jonatan  Jahn
Tukholma
Jonatan Jahn
Vastaava asiantuntija, nykyaikainen ja moderni design
+46 (0)703 92 88 60
John Kandell
(Ruotsi, 1925-1991)

A 'Kasper' object/ cabinet, ed. 12/50, Källemo, Sweden post 1989.

Wood painted in green, red and white, one door, signed "Kasper" 12/50 JK, and a blurred text: Till Sten Ingvar din Sven L (Sven Lundh) 1989, height 61 cm.

Wear.

Alkuperä - Provenienssi

Sten Ingvar Nilsson.
Long-term principal of Ädelfors Folkhögskola and the one who equipped the school with significant art and design. Sten Ingvar Nilsson was a good friend of Sven Lundh (Källemo).